folia hydrożelowa gsmserwispl

Folia hydrożelowa czy szkło ochronne – co wybrać?

Folia hydrożelowa czy szkło ochronne – co wybrać?

folia hydrożelowa Szkło ochronne czy folia hydrożelowa? Jaki produkt jest najlepszy do ochrony ekranu telefonu? Jaka jest różnica między folią a szkłem hartowanym? Dowiedz się, cointernauci mają do powiedzenia na temat tego, jak aplikują folię lub szkło na swoje wyświetlacze!

 

Jaki jest najlepszy sposób na ochronę ekranu telefonu?

folia hydrożelowa gsmserwispl

Zamierzasz kupić nowy telefon, a może dopiero zaczynasz przygodę z nowym smartfonem. Ważne jest, aby chronić ekran tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć kosztownych napraw. Produkty chroniące wyświetlacz znajdziesz zarówno w sklepach internetowych, jak i salonach GSM. Szkło hartowane występuje w różnych grubościach, wytrzymałościach i kształtach. Niektóre modele oferują ochronę przed promieniowaniem UV. Można zastosować folię ochronną hydrożelową. Jest ona wykonana z elastycznego materiału, który jest trudniejszy do wyczucia na ekranie. Folię można nakładać na rysy na popękanych ekranach, aby je ukryć i zapobiec ich pogłębianiu się. Folie matowe sprawiają, że odciski palców są mniej widoczne. Innowacyjną opcją jest folia hydrożelowa z płynnym szkłem. Przykleja się ona do ekranu telefonu i tworzy warstwę ochronną. Na rynku dostępne są również folie hydrożelowe. Tak więc folia hydrożelowa i szkło chronią ekran przed zarysowaniami i pomagają zachować nowszy wygląd telefonu na dłużej. Będziesz w stanie sprzedać swój telefon szybciej, jeśli nie ma żadnych oznak zużycia. Możesz również chronić krawędzie i tył telefonu przed zadrapaniami, kupując solidne etui.

Folia hydrożelowa – Innowacyjna ochrona ekranu dzięki najnowszej technologii

Dlaczego potrzebujemy folii hydrożelowej? Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia, dlaczego folia hydrożelowa jest niezbędne. Bez względu na to, jakiego rodzaju folii używamy, cel folii hydrożelowej jest taki sam: ochrona ekranu naszego tabletu lub telefonu przed wszelkimi uszkodzeniami. Dobrze dobrana folia będzie odporne na zabrudzenia, zarysowania i pęknięcia. Istotne jest, aby folia hydrożelowa pochodziła od sprawdzonego producenta, którego produkty są bezpieczne dla naszych urządzeń i trwałe. Folia hydrożelowe to połączenie szkła hartowanego, oraz wspomnianej wcześniej folii ochronnej. folia hydrożelowa montażCzy to powód, dla którego jest ono mniej skuteczne? Nie jest. Jest ono wręcz bardzo odporne na uszkodzenia. Choć jest mniej odporne na zarysowania niż szkło hartowane i nadal będzie w stanie wytrzymać ewentualne pęknięcia, to jednak ma lepszą odporność. Zarówno szkła hartowane, jak i hydrożelowe mają za zadanie chronić przed pęknięciami, ale szkło hartowane może pęknąć po upadku. Ze względu na swoją elastyczność, szkło hydrożelowe może być często używane więcej bez konieczności jego wymiany. W sprzedaży dostępne są folie hydrożelowa. Folie te są cienkie i chronią przed zabrudzeniami i zarysowaniami, np. spowodowanymi przez lekkie przedmioty. Dla osób, które potrzebują wysokiej ochrony polecamy szkło ochronne zamiast folii.

Szkło hartowane – ochrona przed zadrapaniami

folia hydrożelowa czy szkło hartowaneSzkło hartowane zapewnia doskonałą ochronę przed zadrapaniami. Jest ono wystarczająco grube, aby chronić ekran, gdy telefon zostanie włożony do kieszeni lub torebki razem z kluczami. Urządzenie będzie działać dobrze z kluczami, które pochodzą z zaufanego źródła. Czułość urządzenia na dotyk nie ulegnie zmianie. Instalacja szkła hartowanego jest również możliwa bez żadnych problemów. Jedyne co trzeba zrobić, to upewnić się, że szkło nie pęknie. Jednak ekran nie ulegnie uszkodzeniu. Dostępne jest również szkło hartowane w płynie, które można stosować w przypadku ekranów o zaokrąglonych kształtach.

Podsumowanie – Szkło hartowane czy folia hydrożelowe?

Co jest lepsze: szkło hartowane, czy folia hydrożelowa? Wszystko zależy od tego, jak często korzystamy z naszego telefonu. Folia hydrożelowa jest lepsza, jeśli urządzenie jest narażone na upadki. Jest mniej odporne na zarysowania niż szkło hartowane, ale za to ma większą trwałość. Co prawda rzadziej się tłucze, ale częściej pojawiają się na nim widoczne zarysowania. Szkło hartowane jest lepsze dla smartfonów, które są bardziej podatne na pęknięcia niż zarysowania. Tak czy inaczej, po jakimś czasie używania folii hydrożelowej zalecana jest wymiana na nową folię w celu odświeżania wyglądu Twojego telefonu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry